گیت فروشگاهی ارزان

گیت فروشگاهی چیست؟

ما در انرژیده در سلسله مطالبی قصد داریم ضمن معرفی گیت های فروشگاهی و انواع آن ، تکنولوژی های آنرا نیز مورد بحث و نقد قرار دهیم.

در ابتدای این مطالب معرفی کوتاهی خواهیم داشت بر گیت ها و انواع آن و در مقالات بعدی تکنولوژی ها و انواع آنرا به تفصیل شرح خواهیم داد، امید است بتوانیم با  ارائه ی این مقالات، اطلاعاتی مفید و کاربردی در مورد گیت های فروشگاهی  را در اختیار شما بازدیدکنندگان گرامی  قرار دهیم.

لازم بذکر است که هر گونه نظر، نقد و پیشنهاد جهت ارائه ی مقالات مفید تر و علمی تر را در مورد انواع  گیت های  فروشگاهی با جان و دل می پذیریم و بحث و گفتگوی علمی و فنی را راه گشای تولیدات با کیفیت و جهانی می دانیم.

eas system

گیت فروشگاهی انگارد

گیت فروشگاهی یا سیستم نظارت الکترونیکی کالا

گیت فروشگاهی در اصل یک سیستم نظارت الکترونیکی کالا  (EAS)  می باشد ،یک روش تکنولوژیکی برای جلوگیری از سرقت از فروشگاه های خرده فروشی، دزدی کتاب از کتابخانه و یا برداشتن غیرمجاز تجهیزات و منابع از ساختمانهای اداری است، در این سیستم تگ های مخصوص  به کالا و یا کتاب متصل می شوند.

این تگها در زمان تائید خرید یا خروج تائید شده کالا از فروشگاه، در خروجی توسط کارمندان غیرفعال یا از کالا جدا می شوند .
در خروجی های فروشگاه، سیستم گیت فروشگاهی به صورت های تک آنتن – جفت آنتن یا مولتی وقتی تگ فعال را تشخیص می دهد آلارمها یا حالتهای دیگر هشداری(مناسب برای  کارمندان-نظیر چراغ های هشدار  را به صدا در می آورد.

بعضی از فروشگاهها همچنین در ورودی دستشویی سیستم ردیابی را قرار می دهند تا  اگر کسی برای بردن کالا بدون پرداخت وجه به درون دستشویی تلاش کند آلارمها را به صدا در بیاورد.
برای کالاهای با ارزش بالا  که توسط مشتریان دستکاری شود، تگ های سیسم پیچی شده آلارم دار موسوم به اسپایدر ممکن است به جای تگها استفاده شود.

انواع سیستمهای EAS

۱٫۱ سیستم های الکترو مغناطیسی EM

۱٫۲ سیستم Acousto مغناطیسی AM

۱٫۳ سیستم های رادیویی RF

۱٫۴ سیستم های مایکروفر (مایکروویو)

منتظر مطالب بعدی ما در مورد نحوه ی کارکرد این سیستمها باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.